Sepet Boş

Ürün Kodu

WFIXP-554-65

Fiyat

35,99$ (141TL)
KDV Dahil 42,48$ (166TL)

Montaj Bedeli

Sorunuz.

Stok

Stok yok

Garanti

24 Ay

Sipariş

Stoğa girince haber ver
 
  • Ürün Detayı
  • Teknik Bilgi
  • Ürün Destek Talebi 
Açıklamalar
 BUNLARA DİKKAT !!!
1) Bataryayı sürekli canlı tutunuz. Haftada en az bir kez deşarj ve şarj işlemini gerçekleştiriniz. Uzun süre şarj-deşarj işlemi yapılmazsa hücreler enerji depolama özelliğini yitirmeye başlarlaar.
 
2) Notebooku mümkün oldukça batarya ile kullanınız. Güç adaptörü ile çalışırken bataryanın %100 dolu olduğu ikazını alınca adaptör bağlantısını kesiniz. Şarj adaptörü ile uzun süreli kullanımlarda (genellikle notebookun desktop olarak kullanıldığı durumlar) bataryanın şarj-deşarj işlemi ihmal edilebilmektedir.
 
3) Bataryadaki enerji seviyesinin %5 in altına düşmesine izin vermeyiniz. Notebookunuzdaki güç seçenekleri ayarlarından kritik şarj seviyesini düzenleyebilirsiniz. Batarya enerji seviyesi %0 mertebesine indiğinde, pillerin ilk şarjı alması güçleşmekte ve ayrıca enerjisinin asla kesilmemesi gereken batarya iç devresi bozulabilmektedir. Bu durumda pil hücreleri sağlam olsa bile batarya sağlıklı bir şekilde çalışmayacaktır.
 
4) Notebookunuzun soğutma sisteminin sağlıklı bir şekilde çalışıp çalışmadığına dikkat ediniz. Aksi takdirde aşırı ısıdan dolayı pil hücreleri zarar görüp özelliklerini yitirebilirler.
 
5) Batarya kullanımı zaruri değil ise ve bataryanın yıllarca sağlıklı kalması isteniyorsa %100 dolu bir şekilde kuru bir ortamda muhafaza edilmeli, haftada bir kez deşarj-şarj işlemi uygulanarak canlı tutulmalıdır.
 
6) Notebook çalışır durumda iken batarya sökme-takma işlemi yapılmamalıdır. Hem notebook hem de bataryanın sıhhati açısından bu konuya dikkat edilmelidir.
 
7) Bataryanın notebooka bağlantı noktaları kesinlikle kısa devre edilmemelidir.
 
8) Batarya kesinlikle nemden, sıvı temasından ve aşırı ısıdan korunmalıdır.
 
9) Notebooka herhangi bir şekilde sıvı teması olduğunda ilk olarak enerji kesilip batarya sökülmelidir. Sıvı temasının notebooka verebileceği zararları en aza indirmek bu şekilde mümkün olacaktır.
 
10) Batarya yuvasına tam oturmuyor ise zorlanmamalı, fiziksel hasarlardan kaçınmalı ve bir servise başvurulmalıdır.
SIK SORULAN SORULAR:
1) BİR BATARYANIN UZUN SÜRE KULLANIMI İÇİN NE YAPMALIYIM ?
CEVAP: ADAPTÖRÜNÜZÜ VE BATARYANIZI AYNI ANDA SÜREKLİ TAKILI KULLANMAYANIZ. BATARYANIZ FULL DOLU KONUMDA İSE ADAPTÖRÜ SÖKÜNÜZ.ÖRNEK OLARAK CEP TELEFON KULLANIMI GİBİ. BATARYA BİTİMİNE %10 KALA ADAPTÖRÜ TEKRAR TAKIP BATARYANIZI ŞARJ EDİNİZ. ADAPTÖRÜN SÜREKLİ LAPTOP'A TAKILI KALMASI BATARYA İÇİNDEKİ HÜCRELERİN KISA ZAMANDA ÖLMESİNE NEDEN OLMAKTADIR.
 
2) BATARYA'YI İLK ALDIĞIMDA NE YAPMALIYIM?
CEVAP: BATARYAYI İLK ALDIĞINIZDA LAPTOP KAPALI KONUMDA İKEN EN AZ 10 SAAT ŞARJ ETMELİSİNİZ. SONRASINDA ADAPTÖRÜ ÇIKARTIP BATARYAYI %10 ŞARJ KALANA KADAR KULLANMALI VE SONRASIN DA TEKRAR KAPALI KONUMDA EN AZ 10 SAAT ŞARJ ETMELİSİNİZ. BU YOLU İZLEDİKTEN SONRA BATARYAYI NORMAL KULLANABİLRİSİNİZ.
 
3) BATARYA'NIN KULLANIM ÖMRÜ NE KADARDIR ?
CEVAP: BATARYA'NIN KULLANIM SÜRESİNİ UZATMAK İÇİN LAPTOPTA KURULU OLAN İŞLETİM SİSTEMİNDEKİ (WİNDOWS,LİNUX VB GİBİ) GÜÇ AYARLARINI TASARRUFLU KONUMA GETİRMELİSİNİZ.
Ad Soyad
Email
Telefon
İl
Bu ürünle ilgili soru, görüş, öneri veya istek buraya yazınız


 

ÜCRETSİZ
KARGO

Toplu alışverişlerde
ücretsiz kargo.
 

ÖZEL
MÜŞTERİLERİMİZ

Özel müşterilerimize bir
çok hediye avantajı.
 

DAKİK HİZMET
ANLAYIŞI

Tüm müşterilerimize hızlı
çözümler sunuyoruz.
 

24/7 İLETİŞİM
.

24/7 E-mail ve Skype
09:00-19:00 Telefon